misjamisja Zdrowe oświetlenie


M I S J A    P O R T A L U

     

Nadrzędnym celem działalności portalu www.zdroweoswietlenie.pl jest zachęcenie użytkowników oświetlenia, (czyli wszystkich) do świadomego i prawidłowego korzystania z oświetlenia oraz do stosowania i instalowania takich rodzajów i parametrów oświetlenia, które odpowiadają konkretnym sytuacjom i miejscom funkcjonowania człowieka oraz poziomom obciążenia wzroku.     W portalu (w zakładce Zdrowe Oświetlenie) znajduje się wiele ciekawych artykułów na temat wpływu poszczególnych parametrów światła na efekty wizualne (widzenie) oraz procesy okołodobowe całego organizmu.
     Portal posiada również sklepik i hurtownię inernetową, po to, aby zainteresowani stosowaniem zdrowego oświetlenia nie mieli problemu z zakupieniem między innymi źródeł światła, (w szczególności świetlówek kompaktowych i tradycyjnych) o różnych (odpowiednich - zależnych od zastosowania) składach widmowych (artykuły nie wprowadzone do sprzedaży internetowej, dostępne są w ofercie dostaw dla firm).
     Dochody ze sprzedaży internetowej przeznaczone są na pokrycie kosztów funkcjonowania i obsługi portalu, promocję zdrowego oświetlenia oraz realizację pracy doktorskiej pt.: "Wpływ składu widmowego oraz innych parametrów światła na wydajność i komfort pracy oraz poziom błędów" .
     Dochody z pozostałych form działalności (wyszczególnione w zakładce Oferta) przeznaczone są na utrzymanie i rozwój firmy "Radosław Gryncewicz Zdrowe Oświetlenie"Parę słów o założycielu portalu...

Radosław Gryncewicz, urodzony 18.09.1973r. we Wrocławiu, po ukończeniu szkoły podstawowej w Lubinie podjął decyzje o ukierunkowaniu swej dalszej edukacji w stronę mechaniki. Jako dziecko jednak, podczas gdy inne dzieci rysowały domki, drzewka, ludzi, on rysował lampy uliczne. W okolicach półmetku "podstawówki" rozpoczęły się jego pierwsze fizyczne kontakty ze sprzętem oświetleniowym znoszonym najczęściej z pobliskiego złomowiska. W tym czasie rozpoczęły się również zainteresowania elektroniką. Mechanika natomiast, podobnie jak oświetlenie jawiła się być ciekawą, ale jednak nie czymś pasjonującym w przeciwieństwie do oświetlenia. Niestety jako edukacja do celów zawodowych została wybrana jednak mechanika, gdyż w tamtych czasach dawała ona znacznie szerszy zakres możliwości pracy, podczas gdy rozwój oświetlenia był na poziomie minimalnym. I tak kolejno brnąc przez mechanikę ukończył : Zasadniczą Szkołę Zawodową im. M. Kopernika w Legnicy o specjalności "Ślusarz-Mechanik", Technikum Mechaniczne w Głogowie specjalność "Budowa Maszyn", Studium Techniczne w Politechnice Wrocławskiej "Obróbka Sterowana Numerycznie", Studia Inżynierskie na Wydz. Mech. Politechniki Wrocławskiej "Mechanika i Budowa Maszyn", Studia Magisterskie na Wydz. Informatyki i Zarządzania Pol. Wroc., "Profil Menedżerski". Zainteresowania oświetleniem wzmogły się znacznie, gdy podczas studiów wynajął stancję w piwnicy i zaczęły się problemy ze wzrokiem przy długiej pracy przy sztucznym oświetleniu, zrealizowanym za pomocą tradycyjnej żarówki. Po studiach podjął pracę we francuskim przedsiębiorstwie produkującym różne elementy dla przemysłu elektrotechnicznego i motoryzacyjnego, na stanowisku Kierownika Produkcji a następnie Kierownika Biura Technicznego. Praca okazała się bardzo ciekawa, ale jednak niepasjonująca. Po prawie trzech latach pracy w przemyśle metalowym podjął decyzję o rozpoczęciu wycofywania się z tej branży na rzecz oddania się swej pasji-oświetleniu a szczególnie aspektom wpływu oświetlenia na człowieka. Ponieważ cała jego edukacja ukierunkowana była w stronę inną niż oświetlenie, postanowił zabrać się samodzielnie za uzupełnianie braków w swych wiadomościach (dotychczas hobbystyczno-pasjonackich) oraz za usystematyzowanie dotychczasowej wiedzy, jak również za dalsze posunięcia w kierunku pracy badawczo-rozwojowej. Aby to wszystko zacząć realizować, podjął działania w kierunku realizacji pracy doktorskiej dotyczącej aspektów zdrowego oświetlenia.

Zespół R.G.Z.D.


Portal o zdrowym oświetleniu.
Data ostatniej aktualizacji serwisu: 03-04-2021 15:42:07
© 2006 by AZI